Přeskočit na obsah

Petr Beránek

Kundalini jóga s Petrem

Začínáme v pondělí 11. března od 19:00.

Březnový kurz kundalini jógy je tu.

Základ tohoto kurzu pro nás vytvoří sestavy a meditace, které prohloubí vnímání živlů v nás.

Živly – země, voda, oheň, vzduch a éter – jsou v těle reprezentovány vždy jedním nebo více orgány. Proto i naše společné cvičení se často bude vztahovat k některému z orgánů. Dle úplňku, který nás v březnu čeká budou aktivní například ledviny. Živel, který se pro první jarní týdny nabízí nejvíce je tedy voda, která je spojená právě s oblastí ledvin a močového měchýře.

V každé z pěti lekcí budeme praktikovat meditaci pro hlubší zavnímání živlů a rozšíření citlivosti v nás. Voda bude určitě jeden z živlů kterému budeme věnovat dvě živé lekce. Citlivost vůči živlům budeme ukotvovat ve fyzickém těle skrze sestavy z kundalini jógy. Touto praxí navodíme v těle hlubší harmonii a vnitřní klid, který se poté může zrcadlit a více ukazovat i ve vnějším světě kolem nás.

Tím, že se během kurzu zaměříme na práci a harmonizaci živlů v těle tím budeme také vytvářet základ pro příchod jarní rovnodennosti. Den a noc budou ve stejné délce, což přispěje k hlubší harmonii v našem fyzickém těle.

Budeme praktikovat kundalini jógu a meditaci tak abychom se spojili hlouběji s živly. Živly jsou v našem těle reprezentovány například v prvních pěti čakrách.

V západních kulturách, a tedy i v naší zemi, představuje den jarní rovnodennosti od nepaměti magické datum. Prodlužující se dny se svou délkou vyrovnají ustupujícím nocím a vzestupující bujarý jang vystřídá klidnou zimní jin. Astronomická zima oficiálně skončí a začne jaro. Tradiční čínská medicína vnímá začátek jara už několik týdnů před dosažením jarní rovnodennosti. Souvisí to s teorií pěti prvků, podle nichž čínská medicína a astrologie rozlišují pět ročních období. Začátek jara je tak spojován s příchodem nového lunárního roku, který odstartoval již na začátku února. Zima se totiž láme už v tomto období a veškeré jarní proměny působí stejně jako na přírodu také na člověka. Proto je třeba s nimi vědomě splynout, naladit se na ně a žít je. Jen tak dosáhneme vnitřní rovnováhy.  Je jasné že dny po rovnodennosti se začínají opět prodlužovat, což samo o sobě vyzývá k tomu, abychom se rozloučili se zimním odpočinkem a vším nepotřebným. Sílu, kterou budeme shromažďovat během kurzu můžeme využít k růstu podobně jako rostliny a stromy.
 
Přidej se i Ty.
Srdečně Tě zvu a těším se na Tebe.

Začínáme v pondělí 11. března 19:00

Kurz obsahuje:

~ 5 živých lekcí v délce 75-80minut ~


V termínech:
pondělí 11.3.
středa 13.3.
pondělí 18.3.
středa 20.3.
pondělí 25.3.
Vždy od 19:00hod.

Vysílaní budou probíhat přes aplikaci zoom.

Z každé lekce Vám bude k dispozici záznam.

Obdržíš také:

4 instruktážní videa o kundalini józe v délce 5-10minut.
3 dechové techniky pro uvolnění těla a zklidnění mysli, v délce 7-10minut.
2 strany teorie o živlech a jejich spojení s kundalini jógou

Novinkou je možnost osobní 45-ti minutové konzultace v průběhu kurzu.
Prvních 8 přihlášených má tuto konzultaci ZDARMA.

Můžeš se zeptat na cokoliv co tě zajímá.

Například:
Mé životní výzvy jako inspirace pro tebe.
Jak často vlastně jógu vůbec cvičím?  A co mě motivuje ji cvičit pravidelně?
V čem vidím největší potenciál jógy a meditace?
Jaké jsou mé vnitřní zkušenosti, kam jsi pronikl se svou jógou a meditací ve vnitřní cestě?
Jak ovlivnila kundalini jóga i chuť k jídlu?
Když bolí záda, není pevný střed těla a některé cviky jsou prostě náročné…proto jaký typ jógy je nejjemnější?

Budu s tebou rád sdílet mé zkoušenosti.

Kdo Tě bude provázet?

~ Petr Adesh Beránek ~

Učitel jógy a meditace, kouč, průvodce, vlastník firmy, podnikatel, stavební a strojní inženýr.

Petr Adesh absolvoval inženýrské studium v ČR a ve Švédsku. Jako zaměstnanec prošel 8letou dráhu projektového inženýra v Rakousku. Práce s kolegy z různých koutů Evropy mu dala možnost nahlížet na situace z různých úhlů pohledu. Poslední 3 roky vedl vlastní firmu v oblasti čištění vzduchu pro průmyslové provozy. Součástí Petrovi profese bylo hlavně ladění technického řešení a obchodní vyjednávání s klienty.

Aktuálně se naplno věnuje józe, individuálnímu provázení klientů, meditacím a gongovým lázním. Vždy aktivně sportoval a v roce 2017 začal praktikovat jógu. Ta Petra Adeshe nadchla a každodenní praxe ať už jógy nebo meditace mu dlouhodobě přináší hlubší spojení sám se sebou, je klidnější a lépe zaměřuje pozornost na důležité aspekty života.

Posledních několik let vede kurzy a pobyty, kde si účastníci zlepšují fyzickou a mentální kondici. Těchto pobytů v přírodě se již zúčastnily stovky lidí (www.SpoluRosteme.cz).

Synergie mezi podnikáním a praxí jógy Petrovi umožnila tvořit v souladu. S použitím jógových a meditačních technik a se zkušenostmi z podnikání je průvodcem na cestě osobnostního rozvoje.

Reference

Ihned po prvním dnu jiný spánek. Kvalitnější. Vzbuzená jen jednou.
Spánek, jídlo, děti…a ten pocit úplnosti…který jsem znala jen po terapii, kdy se mi podařilo skutečně něco, pochopit, přijmout a propustit. Nebo po kraniu, ale většinou to vydrželo tak den. Je toho víc, tak jsem začala zapisovat do deníku. Samotnou mne zajímá působení z dlouhodobého hlediska. Ráno jsem se vzbudila vyspalá (spala jsem totál tvrdě) a s chutí si zacvičit. Nejsem roztěkaná a pocit, že nestíhám zmizel.
Na tělesné úrovni bych to popsala takto…v oblasti břicha cítím volnost až nekonečný prostor a takovou pří-jemnou harmonii obou částí těla.

~ Lucie ~

Úžasný Petr Adesh Beránek, kdo by chtěl ochutnat lekce kundalini jógy od Petra mohu ze srdce doporučit. Petra znám pár let, chodila jsem na jeho online lekce a vždy měly perfektní dopad na moje prožívání života, kundalini jóga je perfektní nástroj, který vnímám jako kotvu a zároveň také jako oporu a perfektního parťáka na cestě:) při praktikovani KJ se přirozeně otevírá energie, která má nádherný potenciál a moc pozvednout náš život do hloubky a celistvosti v každodenním prožívání. Jen ji umět ukotvit v těle a žít…kundalini jóga je prostě láska. A Petr je úžasný průvodce. Doporučuji.

~ Hana ~

Cena kurzu: 2,899,- Kč

(Pro účastníky lednového kurzu 2299,-)​

Proč jsem odmítl výborně placenou pozici a kariérní růst v zahraniční firmě?

Co mě vedlo vytvořit si život podle sebe? Proč jsem zanechal jistoty a vydal se do neznáma. Odpověď je pro mě nyní jednoduchá chtěl jsem hlubší vnitřní naplnění.